Gwarancja wolności wewnętrznej

ZADZWOŃ +48 731 020 050
Wolność

Ludzie często sięgają po narkotyki ze względu na presję złego otoczenia, a także ze względu na pragnienie satysfakcji i rozładowania złych emocji, uczuć. Powszechna opinia, że alkohol i narkotyki pozwalają się „zresetować” i  zapomnieć o problemach. Niestety takie myślenie jest tylko furtką do dalszych, jeszcze poważniejszych problemów, z którymi jeszcze ciężej jest się uporać, a spirala dramatu nakręca się mocnej.

Aby osiągnąć wewnętrzną wolność i pozbyć się przymusu zażywania substancji psychoaktywnych niezbędny jest kontakt ze społecznością terapeutyczną oraz grupą wsparcia. Jest to warunek dający akceptację oraz pomoc potrzebna uzależnionemu by pozbyć się negatywnych skutków stosowania środków narkotycznych i odzyskać równowagę psychiczną, biologiczną, społeczną oraz duchową.

Człowiek jest istotą społeczną. Potrzebujemy innych ludzi, ich akceptacji i zrozumienia. Społeczność terapeutyczna to grupa dająca poczucie bezpieczeństwa, rozumiejąca potrzeby oraz pragnienia osoby zmagającej się z tymi samymi problemami co jej członkowie. Jednocześnie członków grupy, oraz terapeutów trudniej oszukać niż rodzinę czy znajomych, ponieważ znają problemy z własnego doświadczenia.

społeczność

Specyficzne terapeutyczne metody przyczyniają się do rozwoju wolności wewnętrznej, to znaczy, wysokiego poziomu myślenia trzeźwego. Pacjent staje się osobowością, która bardziej wsłuchuje się w swoje „Ja”, a nie w zdanie innych.

W naszym ośrodku stosujemy sprawdzone, oraz autorskie metody terapeutyczne i rehabilitacyjne. Program jest ułożony specjalnie by odpowiadać potrzebom pacjentów i zmaksymalizować proces zdrowienia.

Podobne artykuły