W Soterii AnaMija stosujemy autorski program leczenia,
w oparciu o bio-, społeczno-, psycho-, oraz duchową rehabilitację.
Głównym narzędziem leczenia zaburzeń odżywiania jest psychoterapia.
W przypadkach silnego wyniszczenia organizmu wymagane może być również leczenie szpitalne.
Skorzystaj z naszej konsultacji i poznaj nasze możliwości terapeutyczne.
Ważne jest by chora osoba i jej rodzina otrzymały pomoc jak najszybciej, by nie doszło do tragedii.
Nasza wyspecjalizowana kadra dołoży wszelkich starań by pomóc cierpiącym na zaburzenia odżywiania oraz ich bliskim.
Leczenie zaburzeń odżywiania (leczenie anoreksji, leczenie bulimii, leczenie kompulsywnego objadania się) powinno obejmować indywidualnie zaplanowaną terapię, której głównymi celami będą:
Alternatywnym podejściem w leczeniu zaburzeń odżywiania jest Soteria, która opiera się na współpracy kadry medycznej i niemedycznej. Dzięki temu podopieczni czują się bardziej komfortowo (panuje bardziej domowa atmosfera niż szpitalna).
Podejście soteryjne koncentruje się przede wszystkim na możliwościach, zdolnościach i talentach podopiecznych, a nie na samym zaburzeniu. Dodatkowo, ogranicza się stosowanie środków psychotropowych.
W naszej placówce pracujemy z klientami w oparciu o model leczenia Soteria.
To metoda stacjonarnego leczenia zaburzeń odżywiania, która łączy w sobie psychoterapię, terapię grupową, psychodietetykę, systemową terapię rodzinną, terapię zajęciową, psychoedukację, arteterapię, podstawy socjoterapii, fizjoterapię oraz rozmaite warsztaty. Wspólnie z klientem pracujemy nad ustaleniem przyczyn choroby i znalezieniu wyjścia z problemu.
Formą pracy jest terapia, która odbywa się w małych zamkniętych grupach terapeutycznych – od 6 do 8 osób. Czas trwania turnusu to 6 tygodni, podczas których każdy pacjent otrzymuje 120 godzin różnorodnej terapii pomagającej wyjść z problemu i odbudować zniszczony organizm. Podstawą leczenia jest odpowiedni plan żywieniowy, mający również formę terapii. Stosujemy podejście małych kroków, polegające na wzajemnym wsparciu prowadzącym do akceptacji siebie oraz zmian. Jednym z elementów leczenia jest społeczność terapeutyczna DAY-TOP, polegająca na wybudowaniu relacji miedzy pacjentami dążącymi do wspólnego celu, działając na zasadach filozofii społeczności.
Pacjenci identyfikują się z innymi pacjentami, co pomaga im rzeczywiście patrzeć na obiektywną realność danego problemu. Zadaniem zespołu terapeutycznego jest profesjonalna opieka i prowadzenie pacjenta przez trudny proces leczenia, terapii i rehabilitacji.
Jedną z metod pracy z pacjentami jest tak zwany Case Management (studium przypadku) – polegający na indywidualnym traktowaniu przyczyny zaburzenia oraz sposobu rozwiązania i wyjścia z problemu. Każdy pacjent jest osobowością i ma swoją własną historię, oraz potrzebuje indywidualnego podejścia co pozwala efektywnie rehabilitować każdego pacjenta. Zaburzenia odżywienia destruktywnie działają na wszystkie sfery życia człowieka. W swojej praktyce wykorzystujemy bio- socjo- psycho- i duchowną rehabilitację, co pomaga zidentyfikować procesy destrukcyjne i zapobiegać ich dalszemu rozwojowi.
W tracie terapii pacjent:
Skontaktuj się z nami!
Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania. Wypełnij poniższy formularz kontaktowy.