Leczenie uzależnienia od hazardu

ZADZWOŃ +48 730 718 718

Uzależnienie od gier hazardowych – funkcjonalne uzależnienie, w którym miejsce ma cała gama objawów. Najważniejsze mają ścisły związek z wielokrotnym, zgodnym powtarzaniu tych samych lub różnych działań dla osiągnięcia takich emocjonalnych stanów ulgi, euforii, poczucia spokoju i zadowolenia.
Często uzależnionym od gier staje się ten, kto jest wrażliwy na adrenalinę i genetycznie skłonny do gier hazardowych.

Tego typu uzależnienie zagraża przede wszystkim finansowemu dobrobytowi człowieka i jego rodziny, nie wspominając o zniszczeniu relacji z najbliższymi ludźmi. Gdy uzależniony raz poznana smak zwycięstwa, uważa siebie za pana sytuacji, zwiększa się u niego poziom podniecenie i uczucie przyjemności. Jednakże takie emocje są często mylące, ponieważ po ogromnych wzrostach bezpośrednio w grach hazardowych odbywa się tak samo szybki spadek.
Uzależnieni od tego typu emocji potrzebują częstej stymulacji, co powoduje, że są w stanie przegrać każde pieniądze po to by znowu poczuć ten stan.
Rozczarowania i niepowodzenia w dziedzinie gier, często powodują niekontrolowany gniew – to wszystko często prowadzi do utraty statusu społecznego i nawet do rozpadu rodziny.

hazard