Leczenie cyberuzależnień

ZADZWOŃ +48 730 718 718

Ośrodek terapii i leczenia pozwala każdemu pozbyć się uzależnienia od internetu, innymi słowami, od cyber-uzależnienia.
W języku angielskim wyraz „cyber-relationship addiction” – to, po prostu, uzależnienie od internetu, nadmiar informacyjny (w języku angielskim information overload), a także uzależnienie od komputera lub innego gadżetu.

Cyber-uzależnienia – to cały kompleks różnych zależności, na czele których stoi korzystanie z internetu przez wiele godzin. Korzystanie z niego w zdrowy sposób przynosi korzyść, lecz w innych wypadkach powoduje stres, negatywnie wpływa na możliwości funkcjonalne psychiki, ciała, relacji z rodziną, relacji w społeczeństwie, a nawet w kwestiach zawodowych.

Cyber-uzależnienie – choroba nowego tysiąclecia, ponieważ przy pojawianiu się nowych technologii, ludzie coraz rzadziej podejmują własne decyzje.
Czas, spędzony przed ekranem komputera, prowadzi do istotnego zmniejszenia ludzkiej aktywności społecznej, desocjalizacji, utraty pewnych umiejętności. W takich przypadkach, osoba traci zdolność do walki z „wyzwaniami życiowymi”, ich bodźcami o charakterze zewnętrznym.

cyberuzależnienie
cyberuzależnienia

Najczęściej cyber-uzależnionymi są młodzież i dzieci, którzy korzystają z Internetu bez żadnych ograniczeń. Niedojrzały mózg dziecka nie jest jeszcze gotowy do odpowiedniego postrzegania różnych informacji w sieci World Wide Web. Często zawarte w nim informacje mają destruktywny wpływ na pojęcia moralności i poczucia piękna.

Nie jest też tajemnicą, że dzięki różnym społecznościom internetowym można łatwo dostać się pod negatywny wpływ sekt, a nawet grup praktykujących samobójstwa, jako drogi wyjścia z problemu.